Mach4 to oprogramowanie, które przekształca zwykły komputer PC w wydajny i ekonomiczny sterownik maszyn CNC. Obsługuje ono całe spektrum maszyn: od podstawowych frezarek i tokarek po przecinarki plazmowe, wieloosiowe centra obróbcze. Jednym słowem wszystko, co wymaga kontroli ruchu. System jest w stanie interpretować wiele
języków programowania, domyślnym i najczęstszym jest G-kod, który wydaje instrukcje dla ruchu maszyny i inne funkcje. Instrukcje te są przekazywane do zewnętrznego urządzenia ruchu, które z kolei kontroluje wszystkie sygnały wejściowe i wyjściowe oraz ruch.

Dla deweloperów
Mach4 został zaprojektowany tak, aby był elastyczny i można go było dostosować do szerokiej gamy maszyn. Częścią tej elastyczności jest
możliwość, dla twórców sprzętu i oprogramowania do tworzenia dodatków lub wtyczek dla Mach4 w celu rozszerzenia jego
możliwości. Dodatki to małe programy zainstalowane w katalogu Mach4, które dają Machowi możliwość
-rozmowy z innymi urządzeniami sprzętowymi, takimi jak kontrolery ruchu,
-komunikowania się z innym oprogramowaniem,
-dodawanie dodatkowych kreatorów
-lub cokolwiek, co może wymyślić programista.
Dodatki do Mach4 są bardzo różnorodne. Ich deweloper
powinien dostarczyć szczegółowych informacji na temat instalacji, konfiguracji i korzystania z ich dodatków lub wtyczek.


Wersja Mach4 Industrial to w pełni funkcjonalna wersja oprogramowania z znacznie rozszerzoną obsługą klienta końcowego w porównaniu do wersji Hobby. Producent oferuje dodatkowo wsparcie telefoniczne dla klientów w środowisku produkcyjnym, w którym liczy się każda sekunda w momencie awarii ( kontakt w języku angielskim).
Mach4 Industrial zawiera dodatkowo obsługę makr w G-kodzie, funkcję zarządzania żywotnością narzędzi, mapowanie gwintów i zaawansowane narzędzie do edycji GUI (graficzny interfejs użytkownika).
Dostępne będą dodatki, możliwości rozbudowy i aktualizacje.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem programu Mach4. Przy zakupie licencji w naszym sklepie, nasz dział pomocy technicznej jest do Państwa dyspozycji w razie pytań odnośnie programu. 

Nowe funkcje:

  • funkcja korekcji średnicy narzędzia działa bardziej dokładnie
  • synchroniczna praca wszystkich 6 osi
  • możliwość ręcznej regulacji wysokości palnika plazmowego w trybie automatycznym
  • mniejsze opóźnienia w wykrywaniu sygnałów zewnętrznych
  • poprawiona funkcja kasacji luzu (backlash)
  • poprawiona obsługa zadajnika MPG – gładki ruch bez opóźnień
  • bardziej płynny i czytelny podgląd ścieżki narzędzia
  • i wiele więcej;

Instalacja i zakup licencji

Oprogramowanie można pobrać na naszej strobnie w zakładce do pobrania. Można też go pobrać ze strony producenta. Po
pobraniu, oprogramowanie jest w pełni działającą wersją, jednak działa w trybie demonstracyjnym do momentu
zakupienia licencji. W celu przetestowania programu możemy zainstalować wersję demonstracyjną. Wersja demonstracyjna jest w pełni funkcjonalnym programem. Ograniczony został czas pracy programu – po uruchomieniu g-kodu, ten zostanie zatrzymany po kilku minutach pracy.

Instalację powinniśmy przeprowadzić na komputerze, którego będziemy używali do sterowania maszyną. Jest to bardzo ważne, ponieważ licencja jest powiązana z określonym komputerem.